Susedgradska 39 m
Beograd, 11000
Srbija
Tel.: 381 11 408 17 00
Fax: 381 11 238 22 47

service description:

Humanitarna organizacija “Radost Deci” je mlada organizacija koja se bori za poboljšanje kvaliteta života dece i mladih sa smetnjama u razvoju. Trudimo se da sa entuzijazmom i drugačijim pristupom, osluškujemo i poštujemo potrebe dece i mladih sa smetnjama u razvoju. Naš tim čine ljudi, sa preko 10 godina iskustva, u oblasti sporta i defektologije, roditelji, volonteri i donatori. Zajedno stvaramo tim ljudi dobre volje koji teže ka jednom cilju, a to je eliminisanje predrasuda, vođeni idejom da svi smo isti pa makar bili i različiti.

Humanitarna organizacija “Radost Deci” sprovodi aktivnosti:

Sportske radionice:
Osnovni značaj sportskih radionica ogleda se u ublažavanju i otklanjanju, eventualnih, nedostataka i poremećaja. Pored korektivne uloge kroz sportske radionice, kod korisnika razvijamo:

1. Svest o značaju fizičke aktivnosti
2. Povećanje i održavanje radne sposobnosti
3. Očuvanje i učvršćivanje zdravstvenih i higijenskih navika
4. Fizičke sposobnosti korisnika, kao što su snaga, brzina, okretnost i ravnoteža
5. Potrebu za samoostvarivanjem kroz sport i igru u kolektivu

Značaj sportskih radionica posebno se ogleda u osposobljavanju korisnika da važbaju kako samostalno, tako i grupno. Humanitarna Organizacija „Radost Deci“ sportske radionice realizuje u prostoru, prilagođenom deci i mladima sa smetnjama u razvoju, opremljenom adekvatnim rekvizitima i spravama. Sportske radionice u okviru projekta „Sport za svu decu“ vode defektolog i sportski trener sa i višegodišnjim iskustvom.

Kreativne radionice: Na kreativnim radionicama deca i mladi sa smetnjama u razvoju uče i uvežbavaju posebne socijalne i manipulativne veštine. Kroz igru i kreativnost podstičemo radne sposobnosti, stvaralački potencijal i individualnost svakog korisnika. Upotrebom različitih didaktičkih sredstava razvijamo sposobnosti percepcije, maštovitost, predstavlajanje doživljaja, jačanje osetljivosti za oblik, boje i prostorne odnose. Stvaranjem podstičemo razvoj emocionalnog doživljaja i motornomanulenih sposobnosti.

Pomoć institucijama za smeštaj dece i lica sa smetnjama u razvoju: Prema nezvaničnim podacima, u Srbiji živi preko 200 000 osoba sa smetnjama u intelektualnom razvoju. Veliki broj je smešten u institucije i živi u teškim uslovima. Većina nije u mogućnosti da samostalno brine o sebi. Zahtevaju celodnevni nadzor osoblja, izopšteni od spoljašnjeg sveta. Potrebno je, svakodnevno, im obezbediti: hranu, posebnu hranu za bebe, pelene za bebe i odrasle, lekove, sredstva za ličnu higijenu, sanitetski materijal, garderobu i dr.

Svaki vid pomoći je od velike važnosti za njih.

Humanitarna organizacija "RADOST DECI"

Beograd, Borska 7ž
tel/fax: 381 11 238 02 07
Matični broj: 28132891 PIB: 108374654
e-mail: radostdeci@gmail.com

vaše slike:

Deca
deca sa posebnim potrebama
defektolog
humanitarna delatnost
Masarikova 5
Beograd, 11000
Srbija
Tel.: 011/36-26-006
Fax: 062/22-10-10

service description:

SOS telefon za žene i decu žrtve nasilja je neprofitno humanitarno udruženje čiji je osnovni cilj pružanje podrške ženama i deci koji žive u situaciji nasilja ili ne mogu da ostvare neko drugo osnovno pravo, kao što je na primer pravo na izdržavanje. rnrnSOS telefon omogućava ženama i deci da se mogu anonimno javiti za pomoć radi nasilja (fizičkog, psihičkog, seksualnog i ekonomskog) u porodici, školi, na radnom ili nekom drugom javnom mestu da bi dobili psihosocijalnu pomoć ili osnovne informacije kako izaći iz nasilja. Razgovori su poverljivi.rnrnSOS TELEFON PRUŽA podrsku deci i ženama kojima je potrebna socijalna zaštita kroz:rn1. Psihosocijalnu ili pravnu pomoć putem telefona rn2. Individualne razgovore (predhodno se zakazuju telefonom)rn3. Pomoć putem e-mailova i druge intervencije u kriznim situacijama kao što je mogućnost odlaska na teren, komuinikacija sa institucijama, posredovanje u ime žene.rnrnPoseban segment rada je PRUŽANJE BESPLATNE PRAVNE POMOĆI advokata kroz:rn- davanje pravnih savetarn- pisanje pravnih i drugih podnesaka (tužbi, žalbi, predloga za izvršenje, krivičnih prijava i dr.)rn- zastupanje pred sudom i drugim državnim ustanovama

Facebook